+90 544 234 40 63 +90 414 314 14 15

Sony PlayStation 5 Videosu Yayınlandı!

Sony Firması, çok kısa süre önce herkesin merakla beklediği yeni aracı PlayStation 5 çıkış tarihi ile ilgili kesin bir açıklama yaptı. Şirket, konsolun 2020 yılının sonuna doğru kullanıcı ile buluşacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından, konsol ile ilgili sızıntılar ortaya çıkmaya başladı. Son olarak, PlayStation 5 konsept videosu sızdı.

Videoyu paylaşılan kanalın MediaMarkt-Saturn destekli olması oldukça ilginç Avrupa’nın en büyük elektronik perakendecilerinden biri olan şirketin merkezi Almanya olsa da Avrupa’da 15 ülkede 1.000’den daha fazla franchise bayisi bulunuyor.

Son olarak ilk makalemizde söylediğimiz gibi Sony’nin yeni konsolu 2020 yılının sonuna doğru bizimle kavuşacak. Şimdilik net bir tarihin belli olmadığı konsol, Xbox Scarlett ile sıkı bir rekabete girecek.

Üçüncü nesil AMD Ryzen işlemcilerden gücünü alacak olan konsolun ekran kartı kısmında ise Işın İzleme özelliğine sahip Radeon Navi yongasına yer verilecek. Bu açıdan baktığımızda performans noktasında tamamen yeni bir donanımla karşılaşacağımızı belirtebiliriz. Yeni konsolun depolama birimi SSD olarak güncellenecek. Bu sayede yükleme süreleri ve kullanım sırasındaki performansta da büyük artışlar yaşanacakt