+90 544 234 40 63 +90 414 314 14 15

Bilgisayarların Büyük bir eksiği ortadan kalkıyor!

Windows dizüstü bilgisayarların yıllardır süregelen önemli bir eksikliği sonunda gideriliyor. Microsoft, Windows Donanım Uyumluluğu programı dahlinde önemli bir karar aldı.

 

Microsoft, gelecekte sunulacak windows 10 tabanlı dizüstü bilgisayarlar için donanım gereksinimlerini artırıyor. Bundan böyle dizüstülerde dokunmatik yüzeyler (touchpad) çok daha hassas olmak zorunda!

İlk trilyoner şirket Microsoft olacak!

İlk trilyoner şirket Microsoft olacak!

Microsoft, rakipleri Apple ve Alphabet gibi diğer teknoloji devlerinin önüne geçerek trilyon…

Windows 10 dizüstü bilgisayarlarda daha iyi dokunmatik yüzeyler

Microsoft, Çin’de gerçekleştirilen WinHEC konferansında Windows 10 dizüstü bilgisayarlar için daha performanslı ve hassas dokunmatik yüzeylerin sunulmak zorunda olacağını dile getirdi. Windows 10’un son sürümüyle birlikte hareket tabanlı özelliklerin gelmesi sebebiyle bu tür yüzeylerin bir gereklilik olduğunun altı çiziliyor. Bu anlamda bir PC’nin dokunuşları birçok yönden hissetmesi şart olarak görülüyor.

Şimdiye kadarki standart dokunmatik yüzeylerle bu dokunuşların algılanmasının mümkün olmadığı vurgulanırken şirketin Precision Touchpad adını verdiği Teknolojisini geliştirerek getirmesinin, birçok markanın yıllardır Windows tabanlı dizüstü bilgisayarların önemli bir handikapı için çözüm niteliğinde olacağı belirtiliyor.

Apple MacBook dizüstü bilgisayarlarda yer alan dokunmatik yüzeylerin oldukça hassas olduğu ancak birçok dizüstü bilgisayardaki bu yüzeyin uzun süre bOyunca adeta MacBook’lardakiyle kıyaslanamaz olduğu bir gerçek.

Öte yandan bu gerekliliğin tüm Windows dizüstüler için olmadığını belirtmek gerekiyor. Windows Donanım Uyumluluğu programı dahilindeki Windows 10 için hazır sertifikasyonunu almak isteyen şirketler Precision Touchpad teknolojisine uyumlu dokunmatik yüzeyler sunmak zorunda. Bu anlamda daha çok büyük markaların bu sertifikayı almak için teknolojiye uyumluluk göstermek isteyecekleri açık.